Mech – fajny i ekologiczny pomysł na biznes

Joanna Kwaśny-Krajewska05 marca 20182 komentarze

Dzisiejszy wpis jest trochę niestandardowy, ale muszę podzielić się z Tobą swoim zachwytem. Spokojnie… nadal pozostaniemy w temacie inwestycji:)

Jeśli czytałeś zakładkę o mnie”, to zapewne wiesz, że również prywatnie staram się dbać o środowisko, w którym żyje moja rodzina.

Mech

Wszystko zaczęło się od alergii mojego najstarszego dziecka, która naturalnie wymusiła na mnie zmianę przyzwyczajeń życiowych.

Można powiedzieć, że alergia przewróciła moje życie do góry nogami, jednocześnie zwiększając świadomość wpływu środowiska na nasze zdrowie.

O oczyszczających właściwościach mchu dowiedziałam się od kierowcy Ubera, który również był rodzicem alergika.

Obecnie korzystam z elektrycznego oczyszczacza powietrza, jednak marzy mi się naturalnie filtrująca ściana mchu. Mam nadzieję, że pomysł uda mi się zrealizować w przypadku zmiany mieszkania.

Mech to również ciekawy pomysł na walkę ze smogiem i zanieczyszczonym powietrzem w mieście. Jak pokazuje przypadek Amsterdamu, wykorzystanie mchu w przestrzeni miejskiej może mieć nie tylko walor pro-środowiskowy, ale również wizualny.

Zielone drzewko w mieście przykuwa oko.

Z niecierpliwością czekam na pierwsze City Tree w Polsce. Bomba, prawda?

Mech

fot. https://greencitysolutions.de/en/

Joanna Kwaśny-Krajewska
radca prawny

Photo by Aldo Hernandez on Unsplash

***

Decyzja środowiskowa, a pozwolenie zintegrowane

Miałam niedawno bardzo ciekawą dyskusję dotyczącą wpływu decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach („Decyzja Środowiskowa”) na pozwolenie zintegrowane.

Rozmowa była bardzo ciekawa i burzliwa.

Bo o ile wpływ Decyzji Środowiskowej na pozwolenie budowlane nie budzi wątpliwości, to już na pozwolenie zintegrowane niestety tak [Czytaj dalej…]

W czym mogę Ci pomóc?

Na blogu jest wiele artykułów, w których dzielę się swoją wiedzą bezpłatnie.

Jeżeli potrzebujesz indywidualnej płatnej pomocy prawnej, to zapraszam Cię do kontaktu.

Przedstaw mi swój problem, a ja zaproponuję, co możemy wspólnie w tej sprawie zrobić i ile będzie kosztować moja praca.

Joanna Kwaśny-Krajewsk

  Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez Joanna Kwaśny-Krajewska Kancelaria Radcy Prawnego w celu obsługi przesłanego zapytania. Szczegóły: polityka prywatności.

  { 2 komentarze… przeczytaj je poniżej albo dodaj swój }

  Zofia 5 marca, 2018 o 16:04

  Wspaniałe! Pani Mecenas, a czy wiadomo Pani jaki to jest rodzaj, czy gatunek mchu?

  Zofia Szmidt

  Odpowiedz

  Joanna Kwaśny-Krajewska 5 marca, 2018 o 20:55

  Pani Zofio, niestety nie mam pojęcia. Jeszcze tak wnikliwie nie analizowałam tematu. Może Pani skontaktować się bezpośrednio z wykonawcą https://greencitysolutions.de/en/contact/ Powinni pomóc. Gdyby Pani zdecydowała się na taką inwestycję, proszę koniecznie dać znać. Pozdrawiam Panią serdecznie.

  Odpowiedz

  Dodaj komentarz

  Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez Joanna Kwaśny-Krajewska Kancelaria Radcy Prawnego w celu obsługi komentarzy. Szczegóły: polityka prywatności.

  Poprzedni wpis:

  Następny wpis: