Kaczki i ryż – czy może być lepszy duet na biznes w ochronie środowiska?

Joanna Kwaśny-Krajewska09 maja 2018Komentarze (0)

Czasami myślę, że ochrona środowiska była mi pisana od kołyski. Czyż urodziny w Dzień Ziemi nie zobowiązują?;) Nie tylko zawodowo, również prywatnie staram się, dbać o środowisko naturalne w którym żyjemy. O swoich sposobach, kiedyś tutaj napiszę. Dzisiaj jednak, w ramach inspiracji biznesowych, chciałabym się podzielić się z Tobą moim ostatnim zachwytem.

Czy wiedziałeś/aś, że kaczki skutecznie wykorzystywane są w uprawach ryżu? Zjadają chwasty oraz szkodliwe insekty, ale nie są zainteresowane samym ryżem. Niesamowite wyczucie smaku;) Ten sposób na walkę ze szkodnikami wykorzystywany jest m.in., w Tajlandii, Chinach oraz Korei Południowej. Niemniej jednaka zaczyna cieszyć się zainteresowaniem również w krajach poza Azją. Problem jest jeden: kaczki tyją i mogą zadeptać rosnący ryż. Z tego powodu, każdego roku potrzebne są nowe kaczki.

Jeśli zastanawiałeś/aś się czy hodowla kaczek może być opłacalna, to chyba znasz odpowiedź.

Poniżej linki do filmu:

Pamiętasz mój wpis o ławce oczyszczającej powietrze? Obecnie takie ławki, można spotkać m.in., w Oberusel (Niemcy), Oslo, Brukseli oraz Londynie. Kiedy do listy dołączy jakieś polskie miasto? Nadal czekam 🙂 Link do wpisu znajdziesz TUTAJ

 

Jeżeli chcesz skorzystać z pomocy prawnej, zapraszam Cię do kontaktu:

tel.: 609 566 579e-mail: jkwasny-krajewska@jkklegal.pl

{ 0 komentarze… dodaj teraz swój }

Dodaj komentarz

Wyrażając swoją opinię w powyższym formularzu wyrażasz zgodę na przetwarzanie przez Joanna Kwaśny-Krajewska Kancelaria Radcy Prawnego Twoich danych osobowych w celach ekspozycji treści komentarza zgodnie z zasadami ochrony danych osobowych wyrażonymi w Polityce Prywatności

Administratorem danych osobowych jest Joanna Kwaśny-Krajewska Kancelaria Radcy Prawnego z siedzibą w Warszawie.

Kontakt z Administratorem jest możliwy pod adresem jkwasny-krajewska@jkklegal.pl.

Pozostałe informacje dotyczące ochrony Twoich danych osobowych w tym w szczególności prawo dostępu, aktualizacji tych danych, ograniczenia przetwarzania, przenoszenia danych oraz wniesienia sprzeciwu na dalsze ich przetwarzanie znajdują się w tutejszej Polityce Prywatności. W sprawach spornych przysługuje Tobie prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych.

Poprzedni wpis:

Następny wpis: